10.3 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024

Vendimi i Erdogan: Do ndërtojmë 500 banesa për banorët e prekur nga tërmeti në Shqipëri

Më të lexuarat

Presidenti i Truqisë, Recep Tayyip Erdogan ka bërë të ditur se do të ndërtojmë 500 banesa për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri.

“Shpresojmë që ekipet tona do të kryejnë punimet në vendet e përshtatshme në Shqipëri dhe si vëllezër turq do të ndërtojnë 500 njësi banimi”, ka thënë Erdogan, raporton Angjcia e lajmeve Anadolu.

Deri tani janë disa shuma të mëdha financiare që janë dhuruar për ndërtimin e banesave nga biznesmen të ndryshëm dhe kompani private.

Me këtë tregon se shqiptarët dhe turqit janë miq të mirë, e miqtë shihen ne ditët e vështira!

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit