14.4 C
Pristina
Monday, April 22, 2024

Madhështore: Katari dhuron 20 milion euro ndihma për Shqipërinë

Më të lexuarat

Qeveria e Katarit ka ndarë 20 milion euro pas tërmetit që goditi Shqipërinë.

Pas Emirateve Arabe me 3 milion, Vatikanit me 100 mijë, Greqisë me 2 milion dhe afër 8 milion nga Kosova, kalohet shifra prej mbi 35 milion euro, thuhet sipas një portali vendas.

Pas këtij tërmeti ka një solidarizim të madh të njerëzve për të ndihmuar shqiptarët e Shqipërisë. Për çdo ditë po mblidhen të holla dhe ndihma të tjera, për të ua lehtësuar këtë sprovë banorēve të prekur nga tërmeti.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit