15.2 C
Pristina
Monday, February 26, 2024

Vdekja e papritur, rastësishme…

Më të lexuarat

Prej shenjave të kijametit është edhe vdekja e papritur, rastësishme (موت الفجأة )
Nga Ajshe رضي الله عنها se Muhamedi عليه السلام tha :
” Vdekja e rastësishme është rehati për besimtarin dhe fatkeqësi për jobesimtarin ”

Hoxhë Bedri Lika

 

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit