7.5 C
Pristina
Saturday, March 2, 2024

URIME 28 NENTORI – DITA E FLAMURIT

Më të lexuarat


Me gëzimin më të madh përjetojmë 28 Nëntorin – Ditën e Flamurit që shënon momentin më të rëndësishëm të kombit, shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë, ditë kjo që filloi një epokë të re të shqiptarëve drejt ngritjes së dinjitetit, zhvillimit, përparimit të kombit dhe vatanit.
Andaj, në emër të BFI e RMV dhe në emrin tim gjithë shqiptarëve ju shprehi urime të përzemërta dhe uroj ardhmëri tē ndritshme dhe të begatshme.
Qoft e bekuar kjo Ditë e madhe!
Reisul Ulema i BFI e RMVH.Hfz. Shaqir ef. FETAI

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit