15 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

TURQIA DËRGON PËRFORCIME NË NJËSITË USHTARAKE NË KUFI ME SIRINË

Më të lexuarat

Pas shprehjeve të qarta të thëna dje nga Kryeministri Rexhep Tajip Erdoan në lidhje me avionin ushtarak turk të rrëzuar nga Siria, në kufirin e Turqisë me këtë vend është përjetuar një lëvizje e madhe.

Mbrëmë në Hataj, Kilis dhe Shanllëurfa u vu re se njësive ushtarake të këtyre rretheve u dërguan përforcime me automjeteve ushtarake dhe personel që i përkasin Forcave të Armatosura të Turqisë.

Në mbledhjen e radhës së partisë për Zhvillim dhe Drejtësi AK, që u zhvillua dje, Kryeministri Erdoan mbajti një qëndrim të qartë në lidhje me avionin e rrëzuar.

Ai u shpreh në lidhje me rreziqet e krijuara në kufirin e Turqisë me Sirinë dhe theksoi se në lidhje me këtë rreziqe do të ndërmerreshin masa të përshtatshme./trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit