10.4 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Treni Shkup – Prishtinë përplasë një makinë, 2 të lënduar

Më të lexuarat

Treni ndërkombëtar i linjës Shkup – Prishtinë ka përplasur një makinë të tipit “Jugo”, në afërsi të fshatit Novo Sellë në Shkup.

Sipas informacioneve të para të MPB-së, në këtë fatkeqësi komunikacioni dy personat që gjendeshin në makinë kanë marrë lëndime të rënda, njofton INA. Dy viktimat e lënduara janë dërguar menjëherë në qendrën emergjente në Shkup dhe janë jashtë rrezikut të jetës.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit