2.3 C
Pristina
E shtunë, 17 Prill, 2021

Thierry Henry vendos: Po e lë këtë pjellë helmuese të racizmit dhe abuzimit

Më të lexuarat

Thierry Henry, një legjendë e futbollit botëror, papritmas njoftoi lajmin e largimit të tij nga mediat sociale.

“Që nga nesër në mëngjes, unë jam duke hequr profile nga rrjetet sociale derisa ata që kanë fuqi të modifikojnë platformat e tyre me atë entuziazëm dhe vendosmëri me të cilën adresojnë shkeljen e të drejtës së autorit mbi to.

Sasia e racizmit, abuzimit dhe torturave mendore që kalojnë viktimat e këtyre sulmeve është aq helmuese sa është e pamundur të injorohet.

Duhet ditur se si të ndëshkohet faji për mëkate të tilla. Eshtë shumë e lehtë të krijosh një profil, ta përdorësh për dhunë pa pasoja dhe të mbetesh ende anonim.

Derisa të ndryshojë, unë çaktivizoj profilet e mia në të gjitha rrjetet sociale. Shpresoj që sa më sipër të zgjidhet së shpejti”, shkroi ai po në rrjete. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit