33.3 C
Pristina
E mërkurë, 23 Qershor, 2021

Thaçi mirëpret Veselin në parti

Më të lexuarat

Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë për gazetën “Lajm”, që vazhdon edhe sot ka thënë se e mirëpret Veselin në partinë e tij. Vendimin eventual që ish shefi i SHIK-ut të, Kadri Veseli t’i bashkëngjitet PDK-së, për kryetarin e kësaj partie, kryeministrin Hashim Thaçi, do të ishte një vendim më tepër se i mirëpritur.

Thaçi thotë se zoti Veseli është një personalitet që ka dhënë një kontribut të jashtëzakonshëm për lirinë, çlirimin dhe ndërtimin e shtetit të Kosovës dhe ai ka besim të plotë se ai mund të vazhdojë të jpë kontribut shumë të rëndësishëm për konsolidimin dhe forcimin e shtetit të Kosovës.
Kryeministri thotë se PDK-ja mund të vazhdojë të qeverisë vendin shumë mirë edhe pas zgjedhjeve të ardhshme, por ndoshta me një kryeministër tjetër. /indeksonline/kohaislame

Artikulli paraprakShqiptarët e Luginës – pa asnjë deputet
Artikulli tjetërMBIPESHA
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit