19.7 C
Pristina
E martë, 27 Korrik, 2021

Shqiptarët e Luginës – pa asnjë deputet

Më të lexuarat

– Përkundër daljes së shqiptarëve në zgjedhjet e së dielës dhe listës së përbashkët me të cilën kanë konkurruar për Parlamentin e Serbisë, asnjë deputet shqiptar nuk ka arritur të fitojë vota të mjaftueshme për të marrë mandatin parlamentar, sipas rezultateve të publikuara nga Komisioni Zgjedhor i Serbisë. Sipas këtyre të dhënave, Koalicioni Shqiptar i Luginës së Preshevës ka marrë vetëm 0.2 për qind të votave, duke dështuar të arrijë pragun e caktuar për partitë minoritare prej 0.4 për qind./koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit