29.7 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

Tërmet në Kosovë dhe rajon

Më të lexuarat

Pak pas orës 2 të mëngjesit të sotëm dridhje të tokës janë shënuar në shumë qytete të Kosovës.

Në fakt, një tërmet i shkallës 5.8 ka goditur disa shtete të Ballkanit duke përshirë Kosovën. Epiqendra e tërmetit ishte në Bullgari, por ai është ndjerë edhe në Kosovë, Maqedoni dhe Serbi. Ende nuk ka raportime për dëmet që mund të ketë shkaktuar.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit