18 C
Pristina
E martë, 11 Maj, 2021

Telefoni intelegjent me dizajnin më të mirë në botë

Më të lexuarat

LG G Flex ishtë njëri nga telefonat e mençur që u shpërblye nga iF Design Awards, përkatësisht pranoi çmimin Gold Award, edhe pse në garë ishin edhe 74 produkte tjera.

Sipas LG-së, “LG Flex është vlerësuar lart nga gjyqtarët e iF për zbatimin e një qasje të re për ndërfaqen e telefonit, i cili ka butona të kontrollit edhe në anën e pasme të telefonit dhe për shkak të adaptimit të ekranit të lakuar, i cili jep një përvojë krejtësisht të re për përdoruesit.”

G Flex është njëri ndër modelet e para të telefonave të mençur që ofron ekranin e lakuar, i cili i përshtatet formës së fytyrës.

Përveç kësaj, LG G Flex ka edhe butonat në anën e pasme të telefonit, si dhe teknologjinë POLED ose Plastic OLED, e cila për nga natyra është fleksibile.

PLG G Flex fiton IF Design Award 2014jesa e pasme e telefonit gjithashtu është e veçantë, pasi që sjell teknologjinë vetë-shëruese, e cila i heq gërvishtjet e vogla pas një periudhe të caktuar kohore./start/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit