1.1 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Statistika

Sa importojmë e sa eksportojmë energji elektrike në Kosovë? Këto janë të dhënat e ASK-së

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat për prodhimin dhe konsumin e thëngjillit, prodhimin dhe konsumin e energjisë, importin dhe eksportin...

Rezervat e Bankës Qendrore Turke në nëntor rriten në 122.4 miliard dollarë

Rezerat e Bankës Qendrore Turke muajin e kaluar arritën në 122.4 miliardë dollarë, duke u rritur me 7,8 për qind në baza mujore. Banka njoftoi...

Ulet ndjeshëm çmimi i rrymës në tregun ndërkombëtar, Kosova më e relaksuar

Sot gjatë ditës, një megavat-orë energji elektrike në tregun ndërkombëtar të energjisë elektrike (HUPXX), ka kushtuar (çmimi bazik) saktësisht 184,67 euro, ndërsa në orët...

Latest news