16.3 C
Pristina
Thursday, September 21, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Lajme

Fillon në Istanbul Panairi Ndërkombëtar i Industrisë së Mbrojtjes

IDEF, i cili është kthyer në një platformë të rëndësishme promovimi, marketingu dhe bashkëpunimi në fushën e mbrojtjes dhe sigurisë, hapi dyert për herë...

Alarm nga Spanja: Vaji i ullirit nën kërcënim!

Prodhuesi më i madh në botë i ullinjve – Spanja – mund të ketë një korrje të keqe për të dytën herë radhazi, dhe...

Perceptimi i korrupsionit më i larti në Shqipëri, më i ulëti në Kosovë

Barometri Ballkanik, i publikuar nga Këshilli për Bashkëpunim Rajonal (RCC), tregon rritjen enorme të perceptimit për korrupsion në Shqipëri, krahasuar me vitin e kaluar. Perceptimi...

Arabia Saudite blen dronë Bayraktar, pronari i kompanisë: Kontrata më e madhe në histori të Turqisë

Arabia Saudite ra dakord sot të blinte dronët turq në kontratën më të madhe të mbrojtjes në historinë e Turqisë. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan...

Banka Botërore: Ja ç’po ndodh botës në ekonimi

I zgjedhuri i Biden-it: Çfarë na lë “pa gjumë” natën Shumë vende janë ende duke u rikuperuar nga goditja e dyfishtë e pandemisë së koronavirusit...

Energjia, ç’synohet nga era dhe dielli deri 2030-ën?

Avancimi drejt një burimi të ri klimatik me çmime më të ulëta Rritja eksponenciale e sektorit do të thotë se projektet e energjisë së erës...

Prodhuesi turk i dronëve Baykar nënshkruan marrëveshje të madhe eksporti me Arabinë Saudite

Haluk Bayraktar, menaxheri i përgjithshëm i firmës, tha se Baykar dhe Ministria saudite e Mbrojtjes nënshkruan një marrëveshje për dronin luftarak të firmës të...

Turqia dhe Katari investim të përbashkët për prodhimin e çipave

“Katari vendosi të zhvendosë investimin e tij për prodhimin e çipave 65 nanometra në Türkiye. Parashikohet të jetë mbi 60 milionë dollarë”, tha ministri...

Me pjesëmarrjen e Erdogan-it do të mbahen forume biznesi mes Arabisë Saudite, Katarit dhe EBA-së

Forumet e biznesit që do të organizohen nga DEIK do të mbahen në Arabinë Saudite më 17 korrik, në Katar më 18 korrik dhe...

A do të dështojë sivjet prodhimtaria e grurit në Kosovë?

Moti, të reshurat e shumta në radhë të parë, është përcaktuesi qenësor që do të ndikojë në rendimentet e të gjitha drithërave që kanë...

Latest news