10.3 C
Pristina
Thursday, April 25, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Artikuj

Shumica

Shumë prej shoqërive të sotme bazohen në administrimin e tyre te vendimet e shumicës, duke i dhënë rëndësi, dhe të drejtën për të marrë...

Nga 1000 euro për çdo fëmijë të lindur për punëtorët e “MEKA Halal Food”

Afaristi i mirënjohur dhe pronari i “MEKA Halal Food”, Burim Piraj, sot gjatë ditës njoftoi nëpërmjet faqës së tij zyrtare në Facebook se nga...

Virtytet e Romakëve – Ekonomia Islame

“Elif, lam, mim. Romakët u mundën, në një tokë të afërt. Megjithatë, pas disfatës së tyre ata do të triumfojnë. Brenda disa viteve.”(Er-Rum 30,...

Kryeministri belg paralajmëron Evropën se rritja e çmimeve të energjisë mund të çojë në “ekonomi lufte”

Kryeministri i Belgjikës të hënën paralajmëroi se nëse Bashkimi Evropian nuk ndërhyn në krizën energjetike, blloku mund të hyjë në një “ekonomi lufte”. Alexander De...

Pse nafta mund të shkojë “në qiell” në 2023 ?!

Çmimet e naftës mund të rriten në 125 dollarë/fuçi në vitin 2023, pavarësisht vendimit të fundit të G7 për të kufizuar çmimin e naftës...

5 thënie të suksesshme që mishërojnë sipërmarrësit

Nuk ka magji në punën e sipërmarrësve, por një qasje pozitive, fokus dhe shumë punë. Businessmag ju sjell më poshtë disa nga parimet e...

Të fundit