26.7 C
Pristina
E premte, 6 Gusht, 2021

Studentët kërkojnë drejtësi për rastin “Kiçina”

Më të lexuarat

Organizatat studentore të Universitetit të Prishtinës, kanë shprehur indinjatën dhe shqetësimin e tyre, lidhur me procedura dhe aktgjykimin e dhënë në rastin “Kiçina”.

Ata kanë kërkuar nga Gjykata Kushtetuese e Kosovës që ta kthej në rigjykim këtë vendim të Gjykatës pasi, sipas tyre, ai ka qenë i pa bazuar në fakte dhe si i tillë, i pa drejtë./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit