SIRI – ANAN NESËR TAKOHET ME ESED

0
42

Bëhet e ditur se Përfaqësuesi Special i përbashkët i Ligës Arabe dhe OKB-së për Sirinë, Kofi Annan, do të takohet nesër me Presidentin e Sirisë, Beshar Esed.

Një zyrtar i lartë sirian, që kërkoi të mbetej anonim, tha se Anan sot do të vijë në Damask dhe do të takohet me Ministrin e Punëve të Jashtme të Sirisë, Velid Muallim.

Zyrtari pohoi se nesër Anan do të pritet të takim nga Presidenti Esed.

Kjo është vizita e dytë brenda 3 muajve që i dërguar special i Ligës Arabe dhe OKB-së, Kofi Anan, realizon në Sirisë./trt/kohaislame