7.5 C
Pristina
Saturday, March 2, 2024

Shqipëri, nisen drejt Turqisë dy kamionë me ndihma të ndryshme

Më të lexuarat

Drejt Turqisë janë nisur sot edhe dy kamionë me ndihma të ndryshme për familjet e prekura nga tërmetet shkatërrimtare, raporton Anadolu.

Ndihmat janë mbledhur nga Fondacioni ALSAR, nën kujdesin e Ambasadës turke në Tiranë, ndërsa konsistojnë në gjeneratorë, ngrohës, jorganë, dyshekë, rroba dhe materiale të ndryshme higjienike.

I pranishëm në nisjen e ndihmave nga Qarku i Durrësit ishte edhe Ambasadori turk në Tiranë, Tayyar Kağan Atay, i cili në një deklaratë për Anadolu rikujtoi se pas fatkeqësisë së tërmetit në Turqi më 6 shkurt, vendi vëllazëror Shqipëria është mobilizuar.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit