7.8 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021

SERBËT BLLOKUAN RRUGËT NË VERI TË KOSOVËS

Më të lexuarat

Serbët në pjesën veriore të Kosovës janë mbledhur sot në disa lokacione dhe kanë bllokuar rrugët, njoftuan para pak çastesh mediat serbe.

Sipas këtyre burimeve, ata në këtë mënyrë kanë dhënë mesazhin se nuk dëshirojnë integrimin në shoqërinë kosovare dhe se nuk pranojnë insitutucionet e Kosovës, në këtë pjesë të vendit, njofton Tanjug.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit