19.1 C
Pristina
Wednesday, May 22, 2024

Sekretari i Kryesisë së BIK, Ahmet ef. Sadriu priti një delegacion nga EBA

Më të lexuarat

Prishtinë, 25 nëntor 2022

Sekretari i Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet ef. Sadriu, i shoqëruar nga shefi i kabinetit, Besim ef. Mehmeti, pritën sot në selinë e Kryesisë së BIK-ut një delegacion nga Emiratet e Bashkuara (EBA), të kryesuar nga dr. Halid al Haxheh, sekretar gjeneral i organizatës “HUMAN APEL” nga EBA me seli në Agjman.

Sekretari Sadriu, falënderoi mysafirët për ndihmën e Qeverisë së EBA-së që i ka ofruar Kosovës para dhe pas luftës. “Kosova nuk do ta harrojë asnjëherë mbështjetjen tuaj, duke kujtuar se EBA është shteti i parë arab që e njohu pavaresinë e Kosovës.”- tha ndër të tjera, sekretari Sadriu. Gjithashthu gjatë takimit, sekretari Sadriu i njohu mysafirët me aktivitete dhe punën e BIK-ut.

Nga ana e tij, dr. Al Haxheh, e falënderoi z. Sadriun për mikrpitjen dhe premtoi vazhdimin e përkrahjes së BIK-ut në projekte të ndryshme. Ai theksoi se jemi ndarë shumë të kënaqur me rezultatet dhe zhvillimin e arritur nga ju që nga paslufta.

Delegacioni po qëndron në vizitë treditore në Kosovë me ç’rast kanë pasur rastin të vizitojnë disa komuna gjithandej Kosovës.

The post Sekretari i Kryesisë së BIK, Ahmet ef. Sadriu priti një delegacion nga EBA appeared first on Bashkësia Islame e Kosovës.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit