10.1 C
Pristina
Friday, October 22, 2021

RUSIA DËRGON DY ANIJE LUFTARAKE DREJT BAZËS USHTARAKE NË SIRI

Më të lexuarat

Rusia po përgatitet të dërgojë dy anije luftarake drejt portit Tartus në Siri, e vetmja bazë detare ruse në Mesdhe, theksoi sot një burim pranë shtabit të përgjithshëm të marinës ruse, cituar nga agjencia e lajmeve Interfax.

“Dy anijet e mëdha luftarake ‘Nikolai Filtçenkov’ dhe ‘Cesar Kunikov’ po përgatiten të nisen drejt portit sirian Tartous”, deklaroi një oficer i shtabit të përgjithshëm.

”Dy anijet do të transportojnë një grup të konsiderueshëm trupash”, sipas Interfax./trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit