33.9 C
Pristina
Friday, July 12, 2024

Rrjetet sociale vlojnë nga zemërata me LDK-në

Më të lexuarat

Sot në orët e mbrëmjes Isa Mustafa, kryetari i LDK-së njoftoi për prishjen e koalcionit me LVV, duke bërë mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë Kurti. Kjo si duket erdhi pas shkarkimit të ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliut pasi ky i fundit mbrëmë përmes një deklarate publike përhapi panik për virusin Korona.

Në rrjetet sociale njerëzit janë duke shprehur me të madhe revoltën e tyre ndaj veprimeve të LDK-së, që bashë në këtë kohën e krizën e virusit Korona ajo po mundohet të na lë pa qeveri.

Komentet dhe statuset janë nga më të ndryshmet, por sigurisht kjo parti pritet të marrë edhe dënime të rënda nga votuesit, ndërsa për Vetëvendosjen pritet të ketë një rritje të mëdha, pasi është e vetmja parti që ka shpresë se do u kthen dinijetin popullit të Kosovës me politikat e saja./KohaIslame.com

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit