23.7 C
Pristina
E enjte, 29 Korrik, 2021

REL: Në Kosovë korrupsioni amnistohet edhe përmes mungesës së kontrollit gjyqësor

Më të lexuarat

Një numër i madh i rasteve të korrupsionit, të raportuara pranë institucioneve, mbyllen në fazën e hetimit penal, pa kontroll gjyqësor dhe pa të drejtë ankese. Një ndër rastet më reprezentative është edhe rasti i qytetarëve të komunitetit rom, të cilëve, pavarësisht se kanë ofruar prova se pronat e tyre janë përvetësuar përmes falsifikimit, prokurorët ua kanë mbyllur rastin dhe ata nuk kanë pasur të drejtë të ankohen. Emisioni ‘Iustitia’ është emision që transmetohet çdo dy javë dhe prodhohet nga Radio Evropa e Lirë dhe Betimi për Drejtësi.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit