14.5 C
Pristina
Tuesday, April 16, 2024

Rama gabon në parashkim: fiton më thellë se ç’synonte, merr dhe Shkodër-Tropojën

Më të lexuarat

Rezultatet e “frikshme” të Lokaleve të së dilës, Berisha-Metaj në faliment

PS po finalizon një tjetër fitore në terma edhe më të frikshëm, kësaj here ndaj dyshes Berisha-Meta në të ashtuquajturën Bashkimi për Fitore, duke marrë më pak se shumicën absulote të bashkive në vend, përfshirë dhe Shkodrën.

Pra, Rama e përmbush më në fund ambicionet e tij të madhe politike për ta marrë këtë “kështjellë të pamposhtur” të PD-së, një bastion i pathyeshëm për 30 e më shumë vite, pasi luajti kartën e fundit me një person apolitik dhe me të djathtë në trashëgimi familjare – Benet Beci.

Po ashtu, pabesueshëm ka fituar dhe Tropojën, tjetër bastion, si dhe Kukësin.

Pas mbylljes së votimeve do jepte parashikimin e fitores 50 me 11, por duket se ka gabuar; i ka dhënë Berisha-Metajt më shumë se çfarë ka fituar deri më tani, që janë 7 bashki. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit