2.7 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023

Pse Konstadini u harrua? – Sot bëhet 1 vjet nga masakra në Tiranë por mediat tona prioritet e kan Lindjen e Mesme

Më të lexuarat

Sot bëhen 1 vjet nga një fatkeqësi e madhe në Tiranë ku në lokalet e natës të Tiranës kishte Masakër ku si pasojë fatkeqsisht kan vdekur 4 djelmosha të rinjë!

Policia ndaloi në kohë reale si të dyshuar për këtë ngjarje të rëndë tre persona. Ata janë Kostandin Xhuvani, 25 vjeç, djali i deputetes socialiste Luiza Xhuvani. Ai është i përfshirë edhe më parë në një precedent vrasje në Tiranë, kur në 2011 u dënua me dy vite burg për vrasjen e Alfred Musabelliut. I ndaluari i dytë është Erald Sida 24 vjeç, si dhe Albano Ballcaj, 19 vjeç.

Ajo që iriton nga kjo ngjarje është heshtja e mediave shqiptare si në Tiranë poashtu edhe në Prishtinë, i sheh ato për çdo dit se si jan me plot vullnet për të nxjer lajme nga lindja e mesme, madje për të bërë edhe debate në lidhje me krizat që ndodhin atje, por kur bëhet fjalë për krimet që ndodhin në tokat shqiptare çuditrisht heshtin.

Andaj me plot të drejt pyesim pse Konstadini u harrua?

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit