34.1 C
Pristina
Wednesday, June 19, 2024

Prokuroria kërkon arrestimin, ja ç’i kërkon Tahiri, prokurorit

Më të lexuarat

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka shprehur sot padurimin e tij për t’i dalë në fund, akuzave ndaj tij në daljen e tij punlike para mediave dhe prej ku mësohet se këtë ia ka shprehur edhe Prokurorisë me anën e një kërkese.

“Nuk kam asnjë orë për të humbur, – tha Tahiri, – deri sa të shkoj te e vërteta dhe e drejta dhe nuk pres të bëhet tërkuzë kjo histori për të bërë politikë ata që janë mësuar të bëjnë dhe do bëj çmos që kjo histori të mos ngelë në kanalet e ndryshkura të drejtësisë. Nuk do të humbas asnjë ditë kohë,” theksoi ai.

Dhe ja cila është kërkesa që ai i ka drejtuar tri prokurorëve që kërkojnë arrestimin e tij.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit