6.1 C
Pristina
E enjte, 13 Maj, 2021

Princi saudit për vizitë në Pakistan

Më të lexuarat

Princi i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al-Saud, ndodhet në Islamabad për bisedime me kryeministrin e Pakistanit, Navaz Sharif, dhe presidentin Mamnoon Hussain.

Princi, i cili është zëvendëskryeministër i Arabisë Saudite dhe ministër i Mbrojtjes, ka diskutuar me presidentin pakistanez për bashkëpunimin në çështjet rajonale dhe ndërkombëtare, të tilla si siguria dhe zhvillimi ekonomik, si dhe për çështjet fetare.
Al-Saud do të takojë edhe udhëheqjen ushtarake të Pakistanit. /Ind/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit