10.7 C
Pristina
Wednesday, May 25, 2022

Polici në Dubai e dënon veten…ja çfarë ndodhi pastaj

Më të lexuarat

A keni dëgjuar për ndonjë polic që e dënon veten e vet? Eh po, në Dubai e ka bërë këtë.

Abdullah Ibrahim Muhammed ka mundur të largohet nga skena ku ai aksidentalisht ka goditur një makinë, por ai e gjobiti vetveten dhe la një shënim tek makina e goditur.

Pronari i makinës së goditur, doktori egjiptian Muhamed Abdul Aziz ishte i impresionuar nga gjesti dhe e postoi në rrjetet sociale për ta falënderuar dhe të vlerësuar lartë punën e policëve në Dubai raporton Gulf News.

Pasi kjo histori u bë e madhe, departamenti i policisë së Dubait i dhënë një certifikatë për ta falënderuar. Po ashtu edhe e kanë ngritur në detyrë.

Kjo është një lajm i mirë, kur sot në botë dëgjojmë lajme për korruptimin e policisë dhe se me çfarë force ata abuzojnë./KohaIslame.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit