11.7 C
Pristina
Wednesday, April 24, 2024

Pasojat nga tërmeti në Tajvan

Më të lexuarat

Nëntë persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 700 të tjerë janë lënduar nga tërmeti vdekjeprurës prej 7.2 ballësh që goditi Tajvanin mëngjesin e 3 prillit. Epiqendra e tërmetit ishte në qarkun lindor të Hualienit. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit