4.2 C
Pristina
Saturday, February 4, 2023

Pas shirave të dendur, gjelbërimi mbulon malet dhe fushat e Mekës

Më të lexuarat

Toka e thatë e Arabisë Saudite, në transformimin e paralajmëruar profetik

Bimësia është ringjallur rreth Mekës pas reshjeve të mëdha të shiut që goditën zonën, raporton Anadolia.

Ngjyra e gjelbër dominon malet dhe fushat përreth Mekës, ku ka disa kohë që bie shi.

Shirat e dendur kanë qenë efektive në Arabinë Saudite gjatë javëve të fundit. Një fenomen i ngjashëm ndodh çdo vit, por në varësi të sasisë së reshjeve ka pak a shumë gjelbërim.

Në disa pjesë të mbretërisë, peizazhe të thata mund të shihen duke u gjelbëruar, veçanërisht në perëndim të Arabisë Saudite.

Në një qasje fetare, Profeti Muhamed e klasifikuar gjelbërimin e tokës arabe si një prej shenjave të Kijametit. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit