6.9 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Pas Ramës, tjetër cilësim shpotitës për Aleksandar Vulin: Një budalla!

Më të lexuarat

Aleksandër Vulin, ministër i Brendshëm i Serbisë, është quajtur së fundi “budalla” prej një nga emrat simbol të luftës në Bosnje nga ana e boshnjakëve, Naser Oriç.

Shkak ishte një deklarim i Vulinit, sipas së cilit “Naser Oriç është një kriminel, gjakatar dhe vrasës”.

Oriç u përgjigj shkurtimisht:

“Aleksandar Vulin është budalla…”, tha ish-ushtaraku boshnjak i liruar nga çdo akuzë në Hagë, duke shtuar se Vulinin mund ta kishte “goditur dielli në kokë” kur e bëri këtë deklaratë.

Kujtojmë se dhe kryeministri Rama do e cilësonte kohë më parë Vulinin si një “magjar” (gomar), apo si një “fatkeqësi natyrore”. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit