15 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

OKB: Thirrje për përmbajtje, pas rrëzimit të avionit turk në Siri

Më të lexuarat

OKB shpreson se incidenti mund të trajtohet me përmbajtje, pasi Siria ka rrëzuar avionin ushtarak turk, thotë zëdhënësi i Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së.

Martin Nesirky tha se Ban Ki Mun po ndjek situatën me vëmendje dhe shpreson se palët do të përmbahen, duke kërkuar zgjidhje diplomatike për incidentin.
Zyra e Erdoganit ka konfirmuar se avioni është rrëzuar nga forcat Siriane. /mesazhi/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit