12.8 C
Pristina
Saturday, April 20, 2024

Nuk t’dhez portali pa ja përmend emrin Shefqet Krasniqi – Sunullah Islami

Më të lexuarat

(Analizë Mediatike)

Pas zhurmës që u bë rreth Hoxhës së nderuar Shefqet Krasniqi, ku sipas meje nuk është dasht fare me ju përgjigjë gazetarës së nderuar në Tëvë1, kan vërshuar portale të ndryshme duke u mar me Hoxhën Shefqet, sepse moti dihet se “Te Shefqeti, është klikimi, e shikueshmeria”

Sipas asaj që kam vëzhgu këta ditë, këta media e shfrytzuan zhurmën qê ta promovojnë portalin e vet:

  1. ATV (postoj disa video sekuenca të vjetra të hoxhës Shefqet Krasniqi kur ishte mysafir te kjo TV)
  2. N’Kosovë Show (postoj video sekuenca, të vjetra të Hoxhës Shefqet që ka qenë mysafir)
  3. Kojshia Show (njejt)
  4. Portali anonim i Vehbi Kajtazit (bën video me reagimet e filan fistekut, që ka folë për Hoxhën, vetëm të arrije te shikueshmeria)
  5. Lajmi.Net (poashtu bën video për Hoxhën Shefqet, por me statuse që kan postu tjerët pêr të)
    6.Nacionale e Berat Buzhalles (bën video satirike, montazha, vetëm kryesorja të ceket emri Shefqet Krasniqi qe te perfiton klikime)
  6. T7 (poashtu mundohet me përfitu shikueshmeri me pergojim të Hoxhës Shefqet)

Nga ana tjetër shumica e Muslimanëve duke mos e njoh djallëzin e ktyre mediave, shkojn dhe komentojn në këto video duke e mbrojt Hoxhën, por kta media nuk ju intereson ajo, atyre ju intereson vetëm komenti dhe klikimi, që të shpërndahet portali i tyre!

Por kurthi i ktyre mediave një dit do tu kthehet vet pronarëve të tyre nga Allahu.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit