12.8 C
Pristina
Saturday, April 20, 2024

Gaza, çifti i ri i zhvendosur organizojnë dasmën e tyre në shkollën e OKB-së mes luftës

Më të lexuarat

Me atmosferën e mbushur me tinguj feste, dje ata u martuan në një ceremoni të thjeshtë, por të përzemërt. Vallet dhe muzika lokale shoqëruan bashkimin e çiftit, duke sjellë një ndjenjë gëzimi dhe unitet mes dëshpërimit

Mes shkatërrimit të shkaktuar nga sulmet e fundit të kryera nga Izraeli në Rripin e Gazës, një çift palestinez ka gjetur dashurinë dhe shpresën në mes të fatkeqësisë, raporton Anadolu.

Ibrahim dhe Narmin Abed, të detyruar të braktisin shtëpitë e tyre në veri të Rripit të Gazës, kërkuan strehim në shkollën e Agjencisë së OKB-së për Refugjatët Palestinezë (UNRWA) në Deir al-Balah në jug të enklavës.

/aa/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit