5.3 C
Pristina
Saturday, December 3, 2022

Nuk gabon Barca, vazhdon rrugëtimin drejt titullit

Më të lexuarat

Barcelona ka fituar në udhëtim te Real Betis me rezultat 0-2.

Katalunasit ishin dukshëm më të mirë gjatë gjithë takimit, por këtë herë nuk kishte goleadë.

Pjesa e parë ishe e heshtur dhe me pak raste, në këtë pjesë Betis mbeti pa një lojtar pasi Heiko Westermann u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe kështu u detyrua të lë fushën para kohe.

Goli i epërsisë erdhi në minutën e 50-të nga Ivan Rakitic, i cili u asistua mjeshtërisht nga Lionel Messi.

Goli i qetësisë erdhi nga Luis Suarez në minutën e 81-të, edhe uruguaiani u asistua nga Messi.

Pas kësaj fitore Barcelona vazhdon në vendin e parë me 85 pikë, aq sa ka edhe Atletico, apo një më shumë se Real Madridi. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit