16.7 C
Pristina
Friday, September 17, 2021

Nokia 6300, vjen telefoni i dashur dhe i shumëkërkuar nga të gjithë, por tashmë më i bukur dhe me 4G

Më të lexuarat

Nokia 6300 origjinal ka një vend të rëndësishëm në memorien e shumë njerëzve, falë modelit të tij të veçantë dhe për kohën, veçorive të fuqishme.

Lëshuar gjashtë muaj para iPhone origjinal, Nokia 6300 vazhdoi të ishte telefoni më i shitur i vitit 2007. Dhe tani një version i ri i tij po kthehet për të sfiduar Apple iPhone 12.

Siç është raportuar nga WinFuture, Nokia 6300 i ri po prodhohet nga HMD Global dhe do të paraqesë të njëjtin dizajn në formën e tij origjinale.

Sidoqoftë, ky telefon do të shfaqë pajisje të brendshme të azhurnuara, një ekran më të madh me rezolucion më të lartë dhe mbështetje të lidhjeve telefonike 4G LTE.

Dhe tani, ne kemi pamjen më të mirë deri tani se si do të duket Nokia 6300 i ri falë kësaj videoje të re, e cila mund të shikohet më poshtë:

Telefoni i treguar në këtë video, i cili u tregua për herë të parë nga faqja e teknologjisë LetsGoDigital, është ide e krijuesit të teknologjisë Concept Creator, i cili ka prodhuar këtë rendiment bazuar në rrjedhjet dhe thashethemet më të fundit rreth Nokia 6300 të ri.

Duke parë telefonin, ai përmban formën klasike të tij, por është shumë më i hollë se origjinali.

Telefoni ka një dizajn me dy ngjyrime të prapme me mbulesë të lëvizshme të baterisë, që tregon se bateria e telefonit mund të zëvendësohet lehtë. Ekziston edhe një lente e vetme kamere në pjesën e pasme.

Për ata që janë të interesuar, Nokia 6300 i ri është planifikuar të dalë në treg për disa javë vetëm disa javë dhe do të kushtojë 100 euro.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit