10.7 C
Pristina
Monday, October 25, 2021

Nikolici nesër në veri të Kosovës

Më të lexuarat

Kryetari i ri i Serbisë, Tomislav Nikolic, do të takohet nesër me kryetarët ilegalë të Mitrovicës, Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit, dhe me të ashtuquajturin kryetar i Qarkut të Mitrovicës, thuhet në një njoftim nga Presidenca e Serbisë.

Për ditën e ardhshme është planifikuar takimi i tij edhe me serbët në jug të Ibrit.

Nikolic, njofton “Beta”, me kryetarët ilegalë të veriut të Kosovës – Krstimir Panticin, Dragisa Milovicin, Slavisa Risticin, Branko Ninicin, si dhe Radenko Nedeljkovicin nga i ashtuquajturi Qark i Mitrovicës – do të takohet me kërkesë të tyre.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit