2.3 C
Pristina
E shtunë, 17 Prill, 2021

Në tetor të këtij viti pritet të dal në shitje makina fluturuese

Më të lexuarat

Nga muaji i ardhshëm pritet të prezantohen prototipet e makinave të para fluturuese.

Ende pa përfunduar prodhimi i tyre, janë bërë disa porosi për blerjen e mjetit fluturues dhe individual gjithashtu.

Dy automjetet e para hibride-elektrike me dy ulëse, që mund të kalojnë në modele fluturuese në më pak se një minutë, do të jenë të gatshme të blihen që nga muaji i ardhshëm.

Sipas prodhuesit të tyre Terrafugiua, që i përket kompanisë simotër të Volvos, vetura mund të fluturojë deri në 640km, me një shpejtësi maksimale prej 160km/h.

Çmimi i veturës nuk është përcaktuar ende, por shitjet e para të modeleve pritet të fillojnë në tetor, thuhet sipas agjencisë kineze të lajmeve, Xinhua.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit