5.9 C
Pristina
Monday, March 4, 2024

Myftiu Tërnava vizitoi Myftininë e Shumenit të Bullgarisë

Më të lexuarat

Prishtinë, më 27 nëntor 2022

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, bashkë me kryetarin e Dijanetit të Turqisë, dr. Ali ef. Erbash dhe me krerët e bashkësive islame të Ballkanit, kanë vizituar sot Myftininë e qytetit Shumen të Bullgarisë.

Ata u njohën për së afërmi me historikun, punën dhe angazhimin e kësaj Myftinie.

Më pas, ata vazhduan vizitën në xhaminë “Sherif Halil Pasha” dhe në medresenë e mesme “Nuvvab” të Shumenit, ku edhe morën pjesë në programin kulturor me rastin e shënimit të 100-vjetorit të themelimit të kësaj Medreseje.

The post Myftiu Tërnava vizitoi Myftininë e Shumenit të Bullgarisë appeared first on Bashkësia Islame e Kosovës.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit