14.1 C
Pristina
Tuesday, May 28, 2024

Myftiu Tërnava priti në takim z. Halil Kastrati

Më të lexuarat

Prishtinë, më 22 mars 2023

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, ka pritur sot në takim drejtorin e shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, z. Halil Kastrati.Drejtori Kastrati uroi Myftiun Tërnava dhe gjithë besimtarët për ardhjen e muajit të bekuar Ramazan, duke lutur Zotin që të kemi agjërim të lehtë dhe të pranuar.Gjatë këtij takimi u diskutua edhe për bashkëpunim ndërmjet institucionit të Bashkësisë Islame të Kosovës dhe shoqatës “Jetimat e Ballkanit”.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit