0.3 C
Pristina
Thursday, January 26, 2023

Myftiu Tërnava priti në takim rektorin e Universitetit Dumlupınar – Kütahya

Më të lexuarat

Prishtinë, më 27 dhjetor 2022

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef.Tërnava, priti në takim një delegacion nga Universiteti Dumlupınar – Kütahya, i kryesuar nga rektori Kazim Uysal.

Myftiu Tërnava falënderoi mysafirët për vizitën dhe i njohu ata me historikun dhe avancimin e BIK-ut, si dhe me sisteminin e Fakultetit të Studimeve Islame dhe aktivitetin e tij.

Nga ana e tij, rektori Kazim Uysal falënderoi Myftiun Tërnava për pritjen dhe shprehu gatishmërinë që të thellohet bashkëpunimi ndërmjet institucioneve të larta të arsimit, gjegjësisht Falultetit të Studimeve Islame dhe Universitetit Dumlupınar – Kütahya.

The post Myftiu Tërnava priti në takim rektorin e Universitetit Dumlupınar – Kütahya appeared first on Bashkësia Islame e Kosovës.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit