14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Naim ef. Tërnava pas aksidentit në Kroaci: Me dhimbje dhe ngashërim mora lajmin

Më të lexuarat

Me dhimbje dhe ngashërim mora lajmin për aksidentin e një autobusi kosovar që ndodhi në Kroaci, e i cili po udhëtonte nga Frankfurti drejt Kosovës, në të cilin humbën jetën 10 persona dhe më shumë se 30 të tjerë u lënduan.

Në këto momente të rënda për popullin dhe vendin tonë, shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjarët e viktimave, për të cilët lutem që Zoti t’ju japë durim në përballimin e dhimbjeve për humbjen e më të dashurve të tyre.

Bashkësia Islame e Kosovës me të gjitha institucionet e saja, do të jetë pranë familjeve të viktimave dhe të lënduarve, në shërbim të tyre dhe për të bashkëndjerë dhe bashkëndarë me ta dhimbjen.

Zoti i mëshiroftë shpirtat e atyre që pësuan në këtë aksident, Zoti i shëroftë të lënduarit sa më shpejtë, dhe dhashtë Zoti që të mos ketë më tepër viktima!

Me dhembshuri,
Myftiu i Kosovës
Naim ef. Tërnava

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit