14.3 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Mogli i jetës reale

Më të lexuarat

 

Kalërimi i një elefanti pesë-tonësh, të cilin ajo e quajti “vëllai im”, argëtimi me një gatopard ose përqafimi me një bretkosë gjigande si të ishte një arush pelushi. Fëmijëria e një vajze franceze e quajtur Tippi Degre tingëllon më shumë si një version më i ri i Moglit, në vend se sa diçka e vërtetë. Një fëmijë i bardhë, ajo ka lindur në Namibi në nga prindërit francezë, të cilët me profesion janë fotografë të kafshëve të egra, dhe u rrit në Afrikë. Tippi kaluar tërë fëmijërinë e saj duke luajtur me kafshët e egra duke përfshirë edhe këlyshët e luanit, mangustë, një gjarpër, një gatopard, një zebër, gjirafat dhe krokodilët.

Vajza e vogël nuk sheh asgjë të pazakontë në lidhje me shoqërinë e saj: “Unë nuk kanë miq këtu. Sepse unë nuk shoh fëmijë. Pra kafshët janë miqtë e mi, “tha ajo një herë./kohaislame.com1012684 259947854170969 526903085 n 1491759 259947940837627 118922002 n 1497686 259947904170964 1542262672 n 1497726 259947874170967 754852619 n

1503945 259947924170962 1668272420 n 1526872 259947774170977 1762090446 n

1506415 259947807504307 735977385 n

1530527 259947827504305 788738803 n

1604668 259947794170975 773503793 n

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit