10.4 C
Pristina
E diel, 9 Maj, 2021

“Miqtë e Sirisë” kërcënuan Damaskun “me metoda të tjera”

Më të lexuarat

Siria duhet të presë sa më shpejt vëzhguesit e OKB-së, përndryshe ndaj Damaskut do të aplikohen “masa të tjera”, thuhet në deklaratën e lëshuar sipas rezultateve të takimit të “Miqve të Sirisë” në Paris.Në të vihet në dukje gjithashtu se plani i të Dërguarit Special të OKB-së dhe Lidhjes së Shteteve Arabe Kofi Annan është “shpresa e fundit” për zgjidhjen paqësore të krizës siriane. Në takimin e ministrave të 14 vendeve u arrit në mendimin unanim, se në rast dështimi të planit të Kofi Annan, komuniteti ndërkombëtar duhet të fillojë të veprojë.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit