17.8 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

Londrën e ‘pushtojnë” superveturat e pasanikëve arab

Më të lexuarat

Kryeqyteti i Britanisë prej kohësh njihet si vendi ku pasanikët shkojnë për të shpenzuar paratë e tyre, por edhe për të ekspozuar pasuritë e tyre.

Këto ditë Londra është ‘përmbytur’ nga makinat e pasanikëve arabë, që largohen nga i nxehti i vendit të tyre dhe nisin një turne gjashtëjavor nëpër Europë, në destinacionet më të mira.
Pasanikët e quajnë këtë ekskursion “Sezoni” dhe pasi hipin në makinat e tyre, shijojnë Europën./ndx/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit