26.2 C
Pristina
Friday, July 12, 2024

Lajm i mirë për shqiptarët, kompania low-cost që mundëson udhëtime me 27 paund Londër-Tiranë

Më të lexuarat

Linja e fluturimeve low-cost Wizz Air, ka bërë me dije se do të zgjerojë operacionet në bazën e aeroportit Luton në Londër.

Fluturimet nga Tirana për në Londër tashmë janë shfaqur në portalin zyrtar të Wizz Air . Çmimet pritet që të jenë low-cost, dhe duke u bazuar në ato nga Prishtina drejt Londrës pritet që edhe në Tiranë të nisin nga 35 euro vetëm vajtje.

Ky zgjerim do ta lejojë linjën që operon kryesisht në Europën Lindore të nisë destinacione të reja për në Qipro, Sllovaki, Estoni, Ukrainë dhe Shqipëri. Gjithashtu, avionët do të përdoren për të rritur edhe frekuencën e udhëtimeve në destinacionet popullore si Izraeli, Rumani dhe Kosova.

Datat kur do fillojnë fluturimet:

Tirana, Albania cdo të Martë, Enjte dhe Shtune duke filluar nga 31 Maj 2018 për GBP 26.99/ EUR 29.99

Dhe nga 2 fluturime në Kosovë do ti shtohet dhe një fluturim tjetër që nga Marsi i 2018./Shi.al

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit