10.7 C
Pristina
Sunday, December 3, 2023

Kurti kërkon hetim të sulmit raketor rus në Poloni

Më të lexuarat

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas raportimeve se dy raketa ruse kanë rënë brenda territorit të Polonisë, duke shkaktuar vdekjen e dy personave.

Kurti ka ngushëlluar Republikën e Polonisë, pasi sot dy persona kanë humbur jetën nga shpërthimi i raketave ruse brenda territorit të Polonisë, afër kufirit me Ukrainën.

“Ngushëllimet e mia për Republikën e Polonisë pasi dy civilë u vranë pranë kufirit polako-ukrainas në mes të sulmit raketor të Rusisë në territorin ukrainas”, ka shkruar Kurti në një postim në Tëitter, transmeton Telegrafi.

“Unë bashkohem me botën demokratike në dënimin e krimeve të luftës të Rusisë dhe bëj thirrje për një hetim të plotë të sulmit”, ka shkruar Kurti. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit