4 C
Pristina
E diel, 9 Maj, 2021

Kuko: Shqipëria do të vazhdojë të qëndrojë në Afganistan

Më të lexuarat

Ambasadori i Shqipërisë në NATO, Artur Kuko, i cili ndodhet në Çikago, i tha Zërit të Amerikës se Shqipëria do të jetë pjesë e paketës së re që po konfigurohet nga NATO-ja për Afganistanin.

Kryeministri Berisha, tha zoti Kuko, ka bërë deklaratën përkatëse në sesionet e takimit të Çikagos që Shqipëria do të vijojë të qëndrojë në Afganistan për aq kohë sa do të qëndrojnë Shtetet e Bashkuara dhe Aleanca për të dhënë kontributin e saj, i cili në shifra absolute është modest por i ndjeshëm po të matet për frymë popullsie./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit