25.2 C
Pristina
Sunday, June 26, 2022

Kryeimami Sahiti mbajti takim me udhëheqësit e haxhive

Më të lexuarat

Prishtinë, më 23 qershor 2022

Kryeimami i Bashkësisë Islame të Kosovës, Vedat ef. Sahiti, sot mbajti mbledhjen parapërgatitore me udhëheqësit e grupeve të haxhive që udhëtojnë për të kryer haxhin këtë vit.

Në fokus të takimit të tij me udhëheqësit e haxhive ishte koordinimi i punëve, bashkërendimi i detyrave, obligimeve dhe përgjegjësive të udhëheqësve në raport me haxhitë, me qëllim të mbarëvajtjes së kryerjes së haxhit në formën më të mirë.

Gjatë këtij viti nga Kosova në haxh do të shkojnë 741 haxhi.

The post Kryeimami Sahiti mbajti takim me udhëheqësit e haxhive appeared first on Bashkësia Islame e Kosovës.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit