Krimineli Mlladiq, nga gjyqi në spital

0
53

Krimineli dhe terroristi i ushtrisë serbe në Bosnjë, Ratko Mlladiq, është dërguar nga tribunali i Hagës për në spital pasiqë raportohet se është i sëmurë.

Një zyrtar i Gjykatës Ndërkombëtare ka thënë se Mlladiq është dërguar në spital “për të parandaluar përkeqësimin e gjendjes së tij”.
Mlladiq akuzohet për 11 akuza për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. Ai mohon të gjitha akuzat që i janë ngritur për periudhën 1992-95 në Luftën e Bosnjës./Indeksonline/kohaislame