7.8 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Konuzin akuzon Kosovën “për shkelje të të drejtave”

Më të lexuarat

Ambasador i Rusisë në Beograd Aleksandër Konuzin ka deklaruar se autoritetet në Kosovë me ndalimin e hyrjes në vend të disa funksionarëve të qeverisë së Serbisë po i shkel të drejtat bazike ndërkombëtare dhe ato të njeriut.

Ai ka vlerësuar kështu pas ndalimit të hyrjes në Kosovë të Goran Bogdanoviqit, njoftojnë medie serbe.

Duke folur për “zgjidhjen e problemit të Kosovës; ai ka thënë se “në momentin që ju serbët vendosni t zgjidhni problemin Kosovës, bëjuni të sigurt se ne do t;iu përkrahim”

Ai ka shtuar se në Kosovë ka arritur me shqetësim dhe me shpresë dhe se është e mundur që vjen për herë të fundit në këtë vend. “Për mua është shumë emotive tek shoh ndjenjat mira që serbët kanë për rusë”, ka thëni ai./koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit